Jak wybrać konto bankowe unikając opłat i ukrytych haczyków?

Pisząc konkretnie: wybierając konto bankowe najlepiej kierować się porównaniami i rankingami konto osobistych. Trzeba zwrócić uwagę na aktualność takiego zestawienia i nie podejmować decyzji pochopnie. Dlaczego? Konto w Banku, które jest zupełnie darmowe to obecnie nie wszytko, czego możesz się oczekiwać od Banków zachęcających klientów to korzystania z ich produktów finansowych. Zanim wybierzesz swoje konto, serwuję dla Ciebie kilka porad i faktów, o których warto i trzeba wiedzieć, aby nasze finanse osobiste prosperowały jeszcze lepiej.

Zwróć uwagę, że Banki w Polsce stosują cały wachlarz promocji mających na celu założenie konta bankowego właśnie w ich instytucji. Skąd ta konkurencja, skoro większość reklamuje swoje konto bankowe jako darmowe? Otóż promocja może być ograniczona czasowo i po pewnym czasie zaczniemy płacić za usługi, które w okresie kampanii promocyjne były darmowe. Stąd porada pierwsza: wybierając konto w Banku

Zwróć uwagę na historię tabeli opłat i prowizji za usługi w ramach konta bankowego (wyszukaj zmiany na przestrzeni czasu).
Darmowe konto bankowe może być tylko pozornie tzn. jeśli wykonamy np. sprawdzenie salda konta w bankomacie, wyciąg z konta, telefon na infolinię – Bank pobiera z naszego konta wymyślne opłaty, które były ukryte w regulaminie.

Dokładnie przeczytaj regulamin w poszukiwaniu ukrytych haczyków, a także poszukaj opinii na temat Twojego konta bankowego od osób, które być może przekonały się już o ich występowaniu. Można ominąć haczyki, które posiada konto w Banku niemal każdym.
Trzecim i zarazem najbardziej prawdopodobnym argumentem przemawiającym za tak wszechobecnymi kampaniami reklamowymi internetowych kont bankowych w Polsce jest ukryta korzyść dla Banków. Po kilku latach, kiedy klient będzie potrzebował kredytu, z pewnością jako pierwszy pokieruje się do swojego Banku. Za pośrednictwem kont internetowych Banki serwują nam całą ofertę innych produktów finansowych takich jak lokaty, polisy, kredyty, fundusze itp. Z tego powodu

Jeśli posiadasz konto bankowe i potrzebujesz kredytu, nie kieruj się natychmiast do swojego Banku. Porównaj kredyty z doradcami finansowymi, którzy zrobią to dla Ciebie za darmo np. Open Finanse lub Expander.
Jak już wspomniałem, darmowe konto to obecnie za mało. Wybierając konto zwróć uwagę na bonus jaki otrzymujesz od Banku oraz dostępne programy premiowe w rodzaju zwrotu 1 procent wartości płatności kartą bankową. Jeśli już wybierzesz najlepsze konto bankowe, pora na jego założenie. I tutaj mogą się kryć haczyki, dlatego czytaj dokładnie regulaminy usług, które wybierasz. Najszybsze i najbardziej wygodne założenie konta bankowego odbywa się przez Internet.