Lokata online

E-lokata – błyskawiczna i warta polecenia

E-lokata, czyli lokata zakładana przez Internet to opcja, którą interesuje się bardzo wielu klientów. W każdym przypadku mają rację – środki, które posiadają o wiele lepiej wpłacić na lokatę i czerpać choć niewielkie zyski z odsetek, niż pozwolić by bezproduktywnie leżały w domu lub na nieoprocentowanym koncie bankowym. Jak wybrać jednak lokatę, która będzie warta zainteresowania?

Lokata w rachunku bankowym

Wybierając taką lokatę, warto zastanowić się, czy najlepszym wyjściem nie jest lokata w rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym. Taką opcję posiada bardzo wiele banków i bardzo wiele kont bankowych. Najpopularniejsza – ze zrozumiałych względów – jest w przypadku kont w pełni obsługiwanych przez Internet.

Wpłata środków na lokatę

Dysponując środkami na koncie, warto spojrzeć więc w internetowy panel klienta banku i poszukać opcji: lokaty. Najczęściej istnieje opcja błyskawicznego przeniesienia środków na lokatę i z powrotem, ale – co ważne – często istnieją ograniczenia co do wypłat. Określona ilość wypłat z lokaty jest bezpłatna, inne są płatne, co może spowodować, że zyski z oprocentowania trafią z powrotem do banku. Istotnie jest również to, iż wypłata nie wymaga wielu procedur – najczęściej wystarczy w panelu klienta zlecić przeniesienie środków z powrotem na konto i stamtąd je wypłacić. Warto zauważyć, że oszczędzanie w ten sposób może być bardzo proste i odbywać się bez udziału klienta. Coraz więcej banków posiada bowiem opcje, w której przy płatności kartą, sumy zaokrąglane są do pełnych dziesiątek złotych a kwota zaokrąglenia natychmiast trafia na lokatę w koncie bankowym.

Czy warto założyć e-lokatę?

E-lokata w banku, w którym posiadamy konto internetowe, to rozsądne i bardzo szybkie wyjście. Warto się nim zainteresować i po upływie określonego czasu trwania lokaty cieszyć się, że pieniądze powiększyły się o określone odsetki. Oprocentowanie takich lokat najczęściej jest konkurencyjne, łatwość stworzenia takiej lokaty – oczywista. Czy warto więc się zastawiać ?