Najlepsze lokaty bankowe

Czy ufamy lokatom bankowym?

Oszczędzanie pieniędzy niestety nie należy do najłatwiejszych „czynności”. Nawet, gdy uda nam się odłożyć pewną sumę, nagle okazuje się, że przez kolejny, nieplanowany wydatek, nasze plany znów „wzięły w łeb”. Tak się dzieje, kiedy decydujemy się na trzymanie gotówki w domu, ulokowanej w przysłowiowej skarpecie. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się na założenie lokaty w banku.

Lokaty stały się dużo bardziej popularną formą oszczędzania niż bijące do tej pory rekordy popularności fundusze inwestycyjne. Duży wpływ na to może mieć fakt poczucia bezpieczeństwa. Wpłacone kwoty podlegają gwarancji wystawianej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc nie musimy martwić się ich utratą. Nadal jest jednak spora grupa osób, które boją się powierzać swoje oszczędności bankom. Nawet najlepsze lokaty bankowe nie są w stanie przekonać ich do zmiany decyzji. Wpływ na to mają bezsprzecznie głośne afery finansowe, w których najbardziej poszkodowany okazywał się „przeciętny Kowalski”. Z tego też powodu, jeżeli decydujemy się na założenie lokaty bankowej, decydujmy się tylko i wyłącznie na podpisywanie umów z renomowanymi oddziałami uznanych placówek.

NIE dla funduszy inwestycyjnych, TAK dla lokat bankowych

Biorąc pod uwagę wspomniane powyżej fundusze inwestycyjne, to w samym 2012 roku większość inwestorów oraz osób oszczędzających w ten sposób, wycofało z nich prawie półtora miliona złotych, podejmując przy okazji decyzję o ulokowaniu tej kwoty na lokatach bankowych. Jak można więc wywnioskować, zaufanie do tego typu inwestycji wzrasta. Znaczący wpływ na taki rozwój sprawy miał zapewne fakt ubiegłorocznych krachów giełdowych oraz upadki firm budowlanych i spółek deweloperskich. Lokaty bankowe są natomiast produktem o najmniejszym ryzyku, a te najczęściej wybierają Polacy. Jest to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie swojej przyszłości oraz zapewnienie choć w miarę godnego życia na emeryturze. Lokaty bankowe stały się więc w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych metod oszczędzania.