Najwięksi przedawcy OC

Polisy OC sprzedaje każde towarzystwo, które zajmuje się majątkowym sektorem. Dlatego, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe, każda firma musi je posiadać w ofercie.
Największy udział w rynku w sprzedaży polis komunikacyjnych ma oczywiście PZU. Wszystko dlatego, że ludzie są tradycjonalistami i „od zawsze” ubezpieczają się w tym towarzystwie. Poza tym niektórzy używają określenia PZU jako towarzystwo ubezpieczeniowe, jest to dla wielu nadal synonim.
Drugim co do wielkości ubezpieczycielem oferującym ubezpieczenie OC jest Ergo Hestia. Firma ta niedawno obchodziła 20-lecie swojej działalności.

Dopiero na trzecim miejscu jest TUiR Warta, która generuje około 10% polis z rynku. Warta jest przedsiębiorstwem długo istniejącym na rynku, były takie czasy kiedy były tylko 2 towarzystwa n rynku. Pierwszym z nich było PZU a drugim właśnie Warta. Niedługo rozstrzygnie się sprzedaż Warty. Do tej pory jej właścicielem większościowym była belgijska grupa KBC.

Kolejnym ubezpieczycielem jest nieoczekiwanie Allianz, czyli towarzystwo dość młode na rynku, lecz znane na całym świecie. Może zaufanie Polaków do spółek zagranicznych w ostatnim czasie wzrosło. Innym powodem może być fakt iż firma ta ma wielkie doświadczenie na rynkach europejskich i ich strategie marketingowe sprawdzają się w Polsce.
Na piątym miejscu znajduje się InterRisk, ubezpieczyciel z grupy VIG, niektórzy mogą go kojarzyć z poprzedniej nazwy Cigna.