Tanie zamienniki do drukarek

Oryginał? A może oryginalny zamiennik?

Zamienniki tonerów na trwałe wpisały się w polski rynek drukarek i produktów z nimi związanych. Można je nabyć praktycznie w każdym sklepie, rzecz jasna nie tylko klasycznym. Łatwo to sprawdzić w sieci Internet – wpisując w wyszukiwarce internetowej: sklep internetowy tonery i klikając w dowolny link można znaleźć w ofercie sklepu również zamienniki.

Zamienniki tonerów – fakty i mity

Dla wielu osób zamienniki tonerów są najlepszym wyborem – tanie, w niczym nie odbiegające od oryginału, różniące się często jedynie nazwą firmy na opakowaniu. Mimo tego można znaleźć grupy osób, które za nic nie zdecydują się na zakup tonera zamiennika, wyznając zasadę, że tylko oryginalne sprawdzają się w każdej sytuacji i lepiej wydać więcej ale mieć toner z logo producenta, a nie jakiej mało znanej firmy. Czy jednak każdy toner z logo producenta jest oryginalny?

Oryginalny zamiennik?

Szkoda, że większość osób, które właśnie takie zdanie wyrażają, nie ma pojęcia, ze kupując toner oryginalny, niejednokrotnie kupuje toner zamiennik. Jak to się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Firmy zajmujące się produkcją tonerów, odkupują puste pojemniki po własnych produktach, napełniają ponownie i sprzedają powtórnie napełnione tonery w kartonach ze swoim logo. Z pozoru jest to toner oryginalny, fachowiec może tylko zauważyć ślady napełniania, lub małą naklejkę, mówiąca o tym, że ten fakt nastąpił.

Pojawienie się w sprzedaży takich tonerów przeszło bez echa. Nie ma w tym zaskakującego – milczenie na ten temat jest wynikiem tego iż ludzie źle kojarzą tonery zamienniki. Oryginalne zamienniki, będące w ofercie wielu firm, to jasny dowód, że zamiennik różni się od tonera oryginalnego często tylko ceną. Warto pamiętać – przy napełnianiu tonera wymieniane są uszkodzone części, chip i inne elementy. Kupując zamiennik można więc być pewnym, że będzie działał jak należy.

Zamienniki tonerów – podsumowanie

Nawet tonery z logo producenta mogą być napełnionymi zamiennikami, a nie nowymi produktami. Warto o tym wiedzieć i nie bać się zamienników. Każdy sklep z tonerami ma je w swojej ofercie, sprzedaje wielu klientom. Reklamacje są sporadyczne. Skoro wiec można oszczędzić – warto to zrobić. Zamienniki to dobra inwestycja.