Zwrot podatku z holandii

Legalna praca szansą na zwrot podatku z Holandii

Wiele państw, nie tylko na terenie Unii Europejskiej, ale we wszystkich regionach świata walczy jak może z szarą strefą. Tak jest również w Holandii. Królestwo Niderlandów to państwo, gdzie osoby podejmujące legalną pracę mają szansę na zwrot podatku. Jest to więc ukłon ze strony skarbu państwa dla pracowników pracujących na różnego typu umowy. Pamiętajmy jednak uznając to za bardzo ważne, aby praca była wykonywana legalnie, bo w innym wypadku nie otrzymamy należnych nam pieniędzy jakimi jest zwrot podatku z Holandii.

O czym warto pamiętać rozliczając podatek z Holandii? Oto kilka ważnych informacji, które mogą się przydać osobom wracającym do Polski i starającym się o zwrot podatku z Holandii:

Po pierwsze – poświadczenie z banku o numerze rachunku

W przypadku rozliczeń z Holandii będzie istniała konieczność potwierdzenia z banku posiadania numeru konta bankowego, na który na późniejszym etapie, czyli po wydaniu decyzji podatkowej, urząd podatkowy mający miejsce za granicą będzie nam miał wypłacić należny podatek z Holandii.

Po drugie – holenderski pracodawca

Podając informacje na temat pracodawcy, który zatrudniał nas za granicą, powinniśmy znać jego dokładne dane oraz adres. Warto znaleźć i przygotować je wcześniej, ponieważ one (pełne dane) nie widnieją z reguły na dokumentach z zagranicy, które posiadamy.

Po trzecie – dokumentacja i procedura zwrotu podatku z Holandii

Wiedzmy i miejmy świadomość tego, że kiedy już przeprowadzimy proces zbierania i podpisywania oraz wypełniania wszelkich dokumentów podatkowych, potwierdzających nasze zatrudnienie i pobyt poza terytorium Polski, to całą resztą procesu zajmą się już bezpośrednio profesjonaliści z biura podatków zagranicznych.